Branch Networking چیست؟ آشنایی با Branch Networking و مفهوم آن

0 100
۵/۵ - (۱ امتیاز)

فهرست

Branch Network یا شبکه انشعابی چیست؟

Branch Networking یا شبکه بندی انشعابی به عناصری اطلاق می شود که برای توزیع اطلاعات به، از و بین سایت های ریموت، فروشگاه ها، دفاتر شعب و مراکز داده استفاده می شود. شرکت‌های بخشی و چند سایتی، سیستم‌های آموزشی، خرده‌فروشان و سایر سازمان‌های توزیع‌شده، شبکه‌های انشعابی یا Branch Netowrk را اداره می‌کنند. اما پیچیدگی های شبکه و نگرانی های امنیتی در حال افزایش هستند از این رو بسیاری از شبکه های انشعابی فشارهای فزاینده ای را از این نظر احساس می کنند.

پیچیدگی شبکه های انشعابی یا Branch Network

امروزه انتظارات برای همیش روشن بودن شبکه های انشعابی بیش از هر موقع دیگریست. در همین حال، با رفتن مستقیم سایت ها به اینترنت، خطرات امنیتی جدیدی را می تواند بوجود بیاورد. در گذشته شبکه ها بصورت تکی بودند (اتصالات و ارتباطات متنوع و چندمنظوره در آن ها وجود نداشت)، سرعت کمی داشتند و کارایی آن ها کم بود. اما با تحولات دنیای دیجیتال، شبکه ها چندتایی شدند، سرعت بالاتری پیدا کردند و از بهینگی بیشتری برخوردار شدند تا بتوانند رسانه ها و برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر مانند آفیس ۳۶۵ را هندل کنند. همه این ها باعث می شود که Branch Networking حتی برای ماهرترین تیم های IT نیز عملی دشوار بنظر برسد.

با رشد یک بیزینس، سرعت کم استقرار زیرساخت های سنتی، جوابگوی نیازهای بیزینس نخواهد بود. همچنین این روش های سنتی حتی پاسخگوی حداقل پهنای باند مورد نیاز بیزینس نخواهند بود. برای مثال تکنولوژی های سنتی WAN همانند MPLS به هنگام مدیریت یک شکبه انشعابی به سرعت از رده خارج و پرهزینه می شوند.

نیازها و هزینه های پهنای باند تنها با پذیرش و تطابق رایانش ابری در سازمان ها افزایش می یابد. با دسترسی به برنامه‌های ابری و SaaS، افزایش دستگاه‌های اینترنت اشیا، و افزایش دستگاه‌های کارمند و مصرف‌کننده، می‌توان پهنای باند شبکه را به سرعت به ظرفیت افزایش داد. محبوبیت روزافزون فناوری‌های صوتی و تصویری تضمین می‌کند که این روند به این زودی‌ها کاهش نخواهد یافت. ارائه شبکه‌های شعبه با فناوری‌های WAN سنتی می‌تواند زمان‌بر و استقرار آن دشوار باشد.

شبکه های انشعابی مبتنی بر نرم افزار یا Software-Defined Branch Network

برای مبارزه با پیچیدگی‌های روزافزون شبکه‌های شعبه، سازمان‌های توزیع‌شده بیشتر و بیشتری به شبکه‌های گسترده نرم‌افزاری (SD-WAN) روی می‌آورند که رویکردی بهبودیافته و مبتنی بر اینترنت برای اتصال سایت‌های شبکه است. فناوری‌های SD-WAN به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که از ترکیبی از اتصالات ISP در هر سایت به طور هوشمند استفاده کنند و عملیات شبکه را در یک پلت فرم واحد برای کارایی بیشتر ادغام کنند. بسیاری از کسب‌وکارها به SD-WAN به‌عنوان راهی برای تقویت یا جایگزینی پیوندهای MPLS با پهنای باند ارزان‌تر و کالایی که می‌تواند هزینه‌ها را کاهش داده و پهنای باند را افزایش دهد، نگاه می‌کنند. برای جدیدترین پیشنهادات SD-WAN، به SD-WAN سازمانی امن Forcepoint مراجعه کنید.

امنیت دفاتر انشعابی و SD-WANها

از آنجایی که شعبه‌ها مستقیماً با SD-WAN به اینترنت متصل می‌شوند، به هدف مهاجمان مبتنی بر اینترنت تبدیل می‌شوند. راه‌حل‌های SD-WAN «نسل اول» اغلب امنیت را نادیده می‌گیرند و آن را به تیم‌های فناوری اطلاعات می‌سپارند. با این حال، این رویکرد پراکنده در زمانی که تهدیدهای سایبری از نظر تعداد و پیچیدگی در حال افزایش هستند، شکاف هایی را ایجاد کرد. شرکت های مدرن متوجه شده اند که اتصال و امنیت باید دست به دست هم بدهند تا سایت ها به طور ایمن به اطلاعات و منابع مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، اتخاذ یک رویکرد یکپارچه برای ارائه دید و اجرای مداوم زمانی که داده ها در چندین برنامه SaaS، پلتفرم های ابری و سیستم های شرکتی ذخیره می شوند، بسیار مهم است.

مدیریت متمرکز و تقویت SD-WAN

راه حل های سازمانی SD-WAN سازمان ها را قادر می سازد تا عملیات و مدیریت شبکه را در یک کنسول بیاورند. با یک دید ثابت در همه جا – از مراکز داده گرفته تا سایت های راه دور و دفاتر شعب – IT می تواند دقیقاً آنچه را که در سراسر شبکه اتفاق می افتد برای افزایش امنیت و کاهش زمان پاسخگویی بهتر درک کند. به اینها توانایی مدیریت انواع اتصالات، ارائه سریع پهنای باند و چرخش سایت های جدید با هزینه کمتر را اضافه کنید، و به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا شبکه های شعبه بیشتر و بیشتری به SD-WAN روی می آورند.

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
دوره‌های آکادمی ترجنس | courses.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

ارسال یک پاسخ