آموزش بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام – چگونه اکانت هک شده اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

0 68
۵/۵ - (۴ امتیاز)

فهرست

هک حساب اینستاگرام چه اهمیتی دارد و چگونه است؟

امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی شناخته می شود. بسیاری از افراد عکس های شخصی خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. بسیاری دیگر محصولات خود را در آن به فروش می رسانند و بسیاری دیگر برای کسب و کار خود یک پیج یا صفحه اینستاگرام ساخته اند تا خود را معرفی کنند. در همه این موارد حفظ حریم و امنیت صفحه یا پیج اینستاگرام اهمیت ویژه ای دارد.

با افزایش درجه اهمیت اکانت های اینستاگرام، هکرها بیش از پیش به فکر هک کردن آن ها می افتند. هک کردن اکانت اینستاگرام یک شخص می تواند سوژه خوبی برای کلاهبرداران اینترنتی باشد تا از قربانی باج بگیرند و یا او را تهدید به پخش کردن عکس های شخصی اش کنند. همچنین در رابطه با کسب و کار ها، هک شدن حساب اینستاگرام می تواند موجب کاهش شدید اعتبار و شهرت کسب و کار شود و مشتریان نسبت به آن بی اعتماد شوند. در مقاله “۴ روش تضمینی نفوذ به اکانت Private اینستاگرام” چهار مورد از برترین روش های هک اینستاگرام را بررسی کردیم. از این مقاله متوجه می شویم که دست هکرها برای هک کردن حساب ها به هیچ وجه خالی نیست.

پیشگیری بهتر از درمان

حال اگر حساب ما قربانی یکی از این کلاهبرداران اینترنتی شدیم و اکانت یا پیج اینستاگرام ما هک شد، چکار کنیم؟ اگر حس می کنید شخص دیگری در حساب شما حضور دارد، در این مقاله قرار است به این مساله بپردازیم. قبل از ورود به این بحث یک نکته بسیار مهم است. همواره پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین قبل از اینکه در دام این کلاهبرداران بیفتید و دچار زحمت زیادی برای برگرداندن آن بشوید، راهکارهای امنیتی برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام را از ویدیو “امنیت حساب اینستاگرام در ۱۰ گام” مطالعه کنید.

چگونه متوجه هک شدن پیج اینستاگرام شویم؟

نشانه هایی که اکانت های اینستاگرام شما هک شده اند می توانند به طرق مختلف ظاهر شوند. شاید شخصی وارد اکانت اینستاگرام شما شده و از طرف شما مطالبی را منتشر کرده است. یا شاید فقط وقتی متوجه شدید که بخش Login Activity را بررسی کرده اید، یک شکست وجود دارد. در بدترین حالت، ممکن است متوجه شده باشید که دسترسی به پروفایل خود را از دست داده اید زیرا هکر رمز عبور شما را تغییر داده یا حتی ممکن است حساب را حذف یا غیرفعال کرده باشد!

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

وقتی حساب اینستاگرام شما هک می شود ممکن است در شرایط مختلفی متوجه آن شوید. طبیعی است که اگر به سرعت متوجه هک شدن حساب خود بشوید در بازیابی آن شانس بیشتری خواهید داشت. اما اگر بخواهیم دسته بندی کنیم، شما در دو حالت متوجه هک شدن پیج اینستاگرام تان می شوید و نیاز به بازیابی آن دارید:

 • بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده وقتی به آن دسترسی دارید
 • بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده وقتی به آن دسترسی ندارید

هر کدام از این موارد یک سری ملزومات دارند که باید به آن ها توجه کرد. در ادامه به بازیابی حساب هک شده اینستاگرام در هر کدام از این شرایط می‌پردازیم.

بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده وقتی به آن دسترسی دارید

در ابتدا باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. وقتی متوجه هک شدن حساب خود شدید، باید با سرعت عمل خود، جلوی عملیات بعدی را بگیرید.

حتی اگر متقاعد نشده اید که تهدید واقعی است و مطمئن نیستید که اکانت شما هک شده، بهتر است برای ایمن سازی پیج خود اقدام کنید. اگر اشتباه کنید و اقدامی نکنید، ممکن است حساب های رسانه های اجتماعی خود را برای همیشه از دست بدهید. بنابراین مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

اگر هکر هنوز زمان لازم برای تغییر رمز عبور شما را نداشته است، همچنان باید بتوانید در حساب کاربری خود تغییراتی ایجاد کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که رمز عبور خود را تغییر دهید، زیرا هکر احتمالا رمز اصلی شما را می داند. ممکن است با خود بگویید وقتی هکر رمز حساب ما را متوجه شده است پس چرا نباید آن را تغییر داده باشد؟ جواب این است که در برخی موارد عملیات هک حساب های کاربردی یک عمل خودکار و اتوماتیک است. هکر علیه چندین نفر حمله را انجام می دهد و بعد از اینکه رمز عبور چندین نفر را پیدا کرد اقدام به تعویض یک به یک آن ها می کند. ممکن است خوش شانس باشید و هنوز زمان تعویض رمز پیج اینستاگرام شما فرا نرسیده باشد. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید.

 • اینستاگرام خود را باز کنید و بعد از وارد شدن به صفحه خود، سه خط بالا سمت راست را مطابق شکل زیر انتخاب کنید:
 • سپس به ترتیب مسیرهای زیر را طی کنید:
Setting -> Security -> Password

یعنی در ابتدا وارد تنظیمات اینستاگرام شوید، سپس وارد بخش امنیت (Security) شوید و در نهایت گزینه رمزعبور (Password) را انتخاب کنید.

 • سپس صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود که باید رمز عبور جدید خود را در آن وارد کنید:
 • پسورد جدید را انتخاب کنید. توجه کنید که از انتخاب پسوردهای کوتاه و ساده و قابل حدس به شدت خودکاری کنید. پسورد خود را بصورت ترکیبی از حروف، اعداد و کاراکترها انتخاب کنید و از انتخاب پسوردهای تکراری و ساده پرهیز کنید.
 • پس از تعویض رمزعبور برای اطمینان خاطر، در اینستاگرام خود وارد مسیر زیر شوید:
Setting -> Security -> Login Activity

در اینجا می توانید تمام دستگاه هایی که به اکانت شما وارد شده اند را ببینید. اگر مورد مشکوکی می بینید سریعا آن را حذف کنید. برای اینکار روی سه نقطه روبروی مورد مشکوک بزنید و گزینه Log Out را انتخاب کنید.

بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده وقتی به آن دسترسی ندارید

اگر حساب شما هک شده و به آن دسترسی ندارید کار شما کمی دشوار است، اما مشکل شما بدون راه حل نیست! چند اقدام است که می بایست بعد از هک شدن حساب خود انجام دهید.

۱) چک کردن ایمیل های ارسال شده از سمت اینستاگرام

ایمیل خود را چک کنید و ببینید آیا ایمیلی از «[email protected]» دریافت کرده اید که به شما اطلاع می دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که دریافت کردید، اگر شما خودتان سعی در تغییر آدرس ایمیل نداشتید، می‌توانید این عمل را لغو کنید. کافیست گزینه “Revert this change” را از پیام ارسال شده انتخاب کنید. شاید هکر رمز عبور یا سایر اطلاعات مهم حساب شما را تغییر داده باشد. در این صورت می توانید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید تا براحتی و به کمک ایمیل خود وارد اکانت شوید. بعد از وارد شدن اقدام به تعویض رمزعبور خود کنید.

۲) درخواست لینک ورود

حساب‌های اینستاگرام اغلب هک می‌شوند، به همین دلیل است که این پلتفرم راه‌های مختلفی برای تأیید اینکه شما صاحب حساب هستید یا خیر، دارد. یکی از آنها ارسال لینک ورود به شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما است. برای ایجاد این درخواست کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • به صفحه لاگین اینستاگرام بروید.
 • در اندروید گزینه “Get help logging in” و در آیفون گزینه “Forgot Password” را انتخاب کنید.
 • نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن حساب هک شده را وارد کنید و Next را بزنید.
 • اگر اطلاعات مرحله قبل را بخاطر ندارید می توانید از گزینه “Need more help” استفاده کنید.
 • سپس جایی که می خواهید لینک ورود به دست شما برسد را انتخاب کنید.
 • گزینه “Send Login Link” را وارد کنید.
 • دستورالعمل های پیوند ورود از طریق تلفن (پیامک) یا ایمیل خود را دنبال کنید.

همچنین، می‌توانید برای تأیید مالکیت حساب خود، کدی از اینستاگرام درخواست کنید.

۳) تشخیص هویت

اگر برای حسابی که هیچ عکسی از شما ندارد درخواست تأیید ارسال کنید، یک ایمیل خودکار از تیم پشتیبانی اینستاگرام دریافت خواهید کرد. آنها از شما می خواهند آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که برای ایجاد حساب کاربری خود استفاده کرده اید و همچنین دستگاهی را که استفاده کرده اید (اندروید، آیفون، آی پد و غیره) وارد کنید.

اگر اینستاگرام شما عکس‌هایی از شما دارد، تیم پشتیبانی از شما می‌خواهد یک ویدیوی سلفی ارسال کنید که نشان می‌دهد سر خود را به جهات مختلف می‌چرخانید. این روش به آنها کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا شما مالک واقعی حساب خود هستید یا خیر. اینستاگرام درخواست شما را بررسی خواهد کرد و به محض تکمیل تایید به شما پاسخ خواهد داد. اگر آنها درخواست را رد کردند، می توانید درخواست جدیدی ارسال کنید. اگر هیچ یک از مراحل بالا به شما کمک نکرد کنترل اکانت اینستاگرام خود را دوباره به دست آورید، یکی از روش های زیر را امتحان کنید:

 • ایمیل ریست کردن پسورد را برای خود ارسال کنید.
 • از طریق فرم آنلاین موجود در این لینک با اینستاگرام در تماس باشید.

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
دوره‌های آکادمی ترجنس | courses.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

ارسال یک پاسخ