آموزش ابزار Recon-NG: جمع‌آوری اطلاعات برنامه‌های تحت وب

5 416

در این ویدئو به بررسی یک ابزار قدرتمند در زمینه ریکان (شناسایی) کاربردهای وب به نام RECON NG می‌پردازیم. بسیاری از متخصصین نیز در مراحل ابتدایی هک، امنیت و تست نفوذ که شامل جمع‌آوری اطلاعات است، از این ابزار استفاده می‌کنند. ابزار RECON-NG یکی از ابزارهای کالی لینوکس است که شامل ماژول‌های بسیار زیادی می‌باشد که از طریق Marketplace قابل دریافت می‌باشند. این ماژول‌ها همانند خود ابزار مبتنی بر پایتون می‌باشند. یکی از مزیت‌های این ابزار این است که می‌‌‌‌‌‌‌‌توان به صورت دلخواه به آن ماژول‌هایی را اضافه کرد حتی اگر توسط خود کاربر توسعه داده شده باشند.

Recon-NG در OSINT

در مقاله “OSINT چیست؟” توضیحات کاملی را در رابطه با OSINT ارائه دادیم. همانطور که اشاره کردیم، یکی از کاربردهای اصلی ابزار Recon_NG جمع‌آوری اطلاعات OSINT می‌باشد. این ابزار به ما کمک می‌کند تا اطلاعاتی که تحت عنوان OSINT شناخته می‌شوند را جمع‌آوری کنیم. حتی می‌توان پلاگین‌های مخصوص این عملیات را از Marketplace دریافت کرد.

ویدیو آموزش ابزار Recon-NG

در این ویدئو در ابتدا با ساختار این ابزار آشنا می‌شویم. در ادامه با دریافت چند ماژول متنوع به انجام عملیات شناسایی (Reconnaissance) درمورد یک هدف واقعی می‌پردازیم. همچنین پس از اتمام عملیات شناسایی، نشان می‌دهیم که چگونه می‌توان از خروجی‌های ابزار استفاده کرد. در ابتدا نشان می‌دهیم که دسترسی به پایگاه‌داده‌ای که داده‌ها در آن ذخیره شده است به چه صورت است. در ادامه، نشان می‌دهیم که چگونه خروجی را به فرمت دلخواه صادر کنید.

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence 

5 نظرات
 1. محمد می گوید

  سلام،بسیار عالی بود،فقط ابزاری که برای فیلم برداری از صفحه نمایش لینوکس استفاده کردید چی بود؟

  1. Cymitter
   Cymitter می گوید

   سلام ابزار زیاد هست، مثل Kazam

ارسال یک پاسخ