چگونه زنجیره پراکسی (ProxyChains) را تنظیم کنیم؟

2 585
۵/۵ - (۱ امتیاز)

آموزش راه اندازی زنجیره پراکسی (ProxyChains)

در این ویدئو به چگونگی راه‌اندازی و تنظیم زنجیره پراکسی می‌پردازیم. زنجیره پراکسی یا ProxyChains برای مخفی نگه‌داشتن هویت شما در اینترنت کاربرد دارد.

شما با مخفی نگه‌داشتن هویت خود می‌توانید از تحریم‌های اینترنتی نیز عبور کنید. اما هدف اصلی این مکانیزم، مخفی ماندن جزییات سیستم از دسترسی اهداف است.

به عبارت دیگر هنگامی که شما در حال تست نفوذ یک هدف هستید، نیاز به پنهان ماندن هویت خود دارید که Proxychains به شما در این باره کمک می‌کند. در این راهکار از مجموعه ای از پروکسی سرورها که به‌صورت زنجیره ای به هم متصل شده‌اند برای ارتباط نهایی با سرور استفاده می‌کنند. میزان ناشناس ماندن کاربر بستگی به تعداد پروکسی سرورهایی دارد که در زنجیره ارتباطی تا مقصد قرار دارند. هر چه تعداد پروکسی سرورهای واسط زیادتر باشد، ناشناس تر باقی خواهد ماند.

هنگامی که پروکسی سرور اول درخواست کاربر را دریافت می کند آن را به سمت پروکسی سرور دوم و به ترتیب پروکسی سرور دوم به پروکسی سرورهای دیگری که در مسیر وجود دارند ارسال می‌کند. پروکسی سرور اطلاعات مربوط به احراز هویت و شناسایی درخواست را حذف کرده و آن را برای پروکسی سرور بعدی ارسال می کند. این فرآیند تا زمانی که درخواست به سرور هدف برسد ادامه خواهد داشت. دلیل نام‌گذاری زنجیره نیز همین است.

در این ویدئو مطالب زیر پوشش داده می‌شوند:

✅ زنجیره پراکسی چیست و چگونه کار می‌کند؟
✅ تنظیم زنجیره پراکسی برروی لینوکس
✅ استفاده از زنجیره پراکسی تنظیم شده

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتیوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

2 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام من تست کردم ایپیم تغییر نکرد علت چیه؟

  1. Cymitter
   Cymitter می گوید

   سلام
   دو تا نکته مهم وجود داره، یکی اینکه فایل کانفیگ رو درست تنظیم کنید. دوم اینکه مطمئن بشید موقع استارت کردن، اتصال زنجیره به درستی انجام بشه.

ارسال یک پاسخ