مرور رده

آموزش

در دپارتمان خدمات آموزشی ترجنس کلیه آموزش‌ها در حوزه فناوری اطلاعات خصوصا امنیت شبکه و اطلاعات به‌صورت اصولی و بنابر نیازهای هر شخص انجام می‌شود. همچنین طبق اهداف و علاقمندی‌های هر شخص نقشه راهی طراحی می‌شود. فرد با دنبال کردن آن می‌تواند کسب تخصص را با انگیزه و حساب شده پشت سر بگذارد. به بیان دیگر آموزش‌های حرفه‌ای و مهندسی شده هستند!

آموزش در دنیای امروز

آموزش، مقوله‌ای که امروزه در کانون توجهات جهانیان قرار دارد. اکنون در سال ۲۰۲۰ مسئله آموزش، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ارکان پیشرفت هر جامعه‌ای به شمار می‌رود. هزینه‌های مادی و غیرمادی زیادی صرف این مسئله می‌شود.

طبیعی است که بهترین دانشجویان جهان نیز، به دنبال بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیلات خود هستند. بهترین اساتید جهان نیز تمایل دارند تا در فضایی فعالیت کنند که زحمات آن‌ها نتایج بزرگ‌تری داشته‌باشد. خروجی چنین دانشگاه‌هایی برترین و توانمندترین متخصصین خواهد‌بود.

متخصص توانمندی که دوران تحصیل خود را از هر دو جهت تئوری و عملی به بهترین شکل گذرانده‌است، پیش زمینه ایجاد یک کسب‌و‌کار قدرتمند و خلاقانه خواهد‌بود. ایجاد چنین کسب‌و‌کاری موجبات رونق اقتصادی و اجتماعی یک کشور خواهد بود.

گوگل، فورد، کترپیلار، مایکروسافت، آمازون، اپل و بسیاری دیگر از شرکت‌هایی که به کرات اسم آن‌ها را شنیده‌اید، همگی شرکت‌هایی موفق و بزرگ هستند. آن‌ها بدون داشتن متخصصین خود نمی‌توانستند به این نقطه برسند. این متخصصین نیز بدون آموزش‌های عملی و تئوری لازم، نمی‌توانستند به سطح فعلی خود برسند. اگر به دانشگاه‌ها بودجه و اهمیت کافی داده نمی‌شد، هیچ‌گاه توانایی تولید چنین متخصصین ماهری را پیدا نمی‌کردند.

نوشته کنونی، تنها یک نگاه ساده و کلی به بحث آموزش در یک کشور است که توانسته به بالاترین درجات تکنولوژی و صنعت دست پیدا کند. اهمیت ویژه به آموزش در همه کشورها به عنوان یک کلیشه پذیرفته شده‌است. اما کشوری ثمره شیرین درخت آموزش را خواهد‌چید، که به بهترین شکل از آن مراقبت کرده است.

اهمیت آموزش‌های حرفه‌ای در ایران

اهمیت این مساله در کشور ما می‌تواند بیشتر از دیگر کشورها باشد. چرا که در ایران، علاقه‌مندان حوزه فناوری اطلاعات جمعیت کثیری را تشکیل می‌دهند. ولی زیرساخت لازم برای آموزش صحیح و اصولی این افراد تا حد زیادی دچار ضعف می‌باشد. این مسئله را به راحتی می‌توان از تمایل علاقه‌مندان این حوزه برای مشاهده محتوای آموزشی غیرایرانی درک کرد.

البته پیشرفت‌هایی در این زمینه به صورت خودجوش رخ داده است. ولی این پیشرفت‌ها را می‌توان محدود به موضوعات ابتدایی و نه‌چندان پیشرفته دانست. به‌طور دقیق‌تر می‌توان به حوزه امنیت سایبری اشاره کرد. جایی که به جرات می‌توان گفت هیچ منبع آموزشی معتبر و جامعی اعم از آموزشگاه، دانشگاه، مراکز فنی حرفه‌ای، زیرساخت‌های اینترنتی و آموزش آنلاین در این زمینه وجود ندارد.

 

DLL چیست؟ آشنایی با DLL و نحوه عملکرد آن‌

در این مقاله ابتدا به زبان ساده بیان می‌کنیم که DLL چیست و چه کاربردی دارد. سپس با نگاه دقیق‌تری به بررسی این فایل‌ها می‌پردازیم. مطالبی که در این مقاله پوشش داده می‌شوند: کتابخانه چیست؟ DLL به زبان ساده نگاه دقیق‌تر به DLLها …

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

در این نوشته کوتاه می‌خواهیم به بررسی یک المان مهم در دنیای اینترنت یعنی وب سرور بپردازیم. وب سرور چیست؟ وقتی وارد مرورگر خود می‌شوید و یک وب سایت (مثل thregence.ir) را باز می‌کنید، در اصل درخواست یک صفحه وب (Web Page) را صادر…

امنیت حساب اینستاگرام در ۱۰ گام | چگونه از هک شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

در این ویدئو مطالب زیر پوشش داده می‌شوند: ✅ چرا برای امن کردن حساب خود نیاز به پرداخت هزینه نداریم؟ ✅ 10 گام مهم برای امن سازی حساب اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی ✅ نکات تکمیلی و تجربی در خصوص امنیت شبکه‌های اجتماعی

HTTrack: Web Crawler کراولر صفحات وب

در این ویدئو مطالب زیر پوشش داده می‌شوند: ✅ چرا نیاز به دانلود یک سایت داریم؟ ✅ آشنایی مقدماتی با فیشینگ Phishing ✅ نحوه استفاده از این ابزار و دانلود کامل یک سایت بوسیله آن