thregence
جامع ترین و کامل ترین مرجع آموزش هک و امنیت و تست نفوذ

آموزش ابزار Patator | ابزار بروت فورس چندمنظوره

0 152

در این ویدیو قصد داریم ابزار Patator را بررسی کنیم. Patator یک ابزار بروت-فورس چندمنظوره می‌باشد. بوسیله این ابزار می‌توانیم بسیاری از سرویس‌ها و پروتکل‌هایی که دارای احراز هویت بوسیله نام کاربری و رمز عبور هستند را بروت فورس کنیم.

حمله بروت فورس چیست؟

حمله بروت فورس را می‌توان یک حمله شامل تعداد زیادی آزمون و خطا در نظر گرفت. برای مثال فرض کنید می‌خواهید پسورد ویندوز یک نفر را بدست بیاورید. یک روش خیلی ساده و ابتدایی این است که تعداد زیادی پسورد را در نظر بگیرید (مثلا روی کاغذ بنویسید) و بعد به ترتیب آن‌ها را تست کنید به این امید که پسورد صحیح در لیست شما باشد. در صورتی که پسورد در لیست باشد، شما پس از مدتی به آن خواهید رسید و بدین صورت هدف شما که پیدا کردن پسورد ویندوز بود، محقق می‌شود.

حمله بروت فورس نیز شباهق زیادی به این روش دارد. در این حملات ابتدا یک لیست بزرگ از عبارات آماده می‌کنیم و بعد محتوای این لیست بزرگ را به ترتیب تست می‌کنیم. البته این کار عموما بوسیله یک ابزار اتوماتیک انجام می‌شود چرا که برای مثال تست کردن 1 میلیون پسورد بصورت دستی سالها طول می‌کشد اما با یک ابزار اتوماتیک احتمالا در چند ساعت یا چند روز (بستگی به تجهیزات دارد) می‌توانیم محتوای این لیست را تست کنیم.

برای اینکار، یعنی تست اتوماتیک لیست داده‌ها ابزارهای زیادی وجود دارد. البته باید توجه کرد که هر ابزاری برای هر پروتکل و هر سرویسی جوابگو نیست و خیلی از ابزارها تنها برروی یک سرویس تمرکز دارند. اما در این بین ابزارهایی همانند BruteSpray و یا Patator هستند که می‌توان بوسیله آن‌ها چندین سرویس و پروتکل مختلف را بروت فورس کرد.

آموزش بروت فورس بوسیله Patator

در این ویدیو بررسی می‌کنیم که چطور می‌توان بوسیله Patator، فاز ورود و احراز هویت پروتکل‌ها و سرویس‌ها را بروت فورس کرد. از این رو ابتدا یک پسوردلیست که شامل تعداد زیادی پسورد هست، آماده می‌کنیم. این کار را می‌توانیم بوسیله ابزار Crunch انجام دهیم.

بعد از اینکه پسوردلیست آماده شد، شروع به نصب و راه‌اندازی Patator برروی کالی لینوکس می‌کنیم. در نهایت برنامه را اجرا می‌کنیم به امید اینکه پسورد موردنظر را پیدا کنیم.

آموزش patator

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.