thregence
جامع ترین و کامل ترین مرجع آموزش هک و امنیت و تست نفوذ

آموزش ابزار InTrace: پیدا کردن IP Hop ها

0 127

در این ویدیو به بررسی ابزار InTrace میپردازیم. InTrace یک ابزار شبیه به Traceroute است. این ابزار در دسته ابزارهای Route Analysis قرار دارد که می‌توان بوسیله آن IP Hopها را پیدا کرد. این عملیات در InTrace با بکارگیری یک ارتباط TCP انجام می‌شود. به همین دلیل، پس از راه‌اندازی ابزار لازم است که یک ارتباط TCP با هدف برقرار کنیم تا اطلاعات را برای ما بدست آورد. توجه کنید که این ابزار قرار است با کمک یک ارتباط TCP این اطلاعات را جمع‌آوری کند.

Route Analysis یا آنالیز مسیر چیست؟

آنالیز مسیر یا Route Analysis به معنای تحلیل مسیر ارتباطی می‌باشد. در این آنالیز سعی داریم تا اطلاعاتی را درمورد مسیر و دستگاه‌های موجود در آن بدست آوریم. بدست آوردن چنین اطلاعاتی هم از منظر تست نفوذ و هم از منظر نفوذگر می‌تواند حائز اهمیت باشد.

ابزارهای این حوزه نیز عموما سعی دارند تا همانند یک دیباگر شبکه، مسیر ما تا مقصد را آنالیز کنند. نتیجه این آنالیز، اطلاعاتی در مورد مسیر ارتباطی ما خواهد بود. در زمینه Route Analysis ابزارهای دیگری همانند 0trace وجود دارند که می‌توانید ویدیو آن را از آکادمی مشاهده کنید.

آموزش ابزار InTrace

این ابزار بصورت پیش‌فرض برروی ParrotOS می‌باشد اما برروی Kali Linux نصب نیست. البته نصب آن کاملا ساده می‌باشد و در صورت موجود بودن انباره‌های مرتبط براحتی می‌توانید از طریق وارد کردن دستور زیر در ترمینال لینوکس (دارای مدیر پکیج apt) آن را نصب کنید:

apt install intrace

در این ویدیو به بررسی دقیق‌تر این ابزار و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

آموزش InTrace

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.