بازیابی پترن فراموش شده گوشی اندرویدی با ADB (Android Debug Bridge)

0 38

فهرست

امنیت گوشی اندروید

در این لحظه که در حال نوشتن این مقاله هستم، اندروید، سیستم عامل بیش از ۷۰% گوشی‌های هوشمند دنیا است. بسیاری از برندهای معتبر دنیا از این سیستم عامل برای گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند. بنابراین با سیستم عاملی طرف هستیم که بسیاری از مردم در حال استفاده از آن هستند. اندروید قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. از این رو، کاربران بسیاری از امور شخصی و مهم خود را از طریق گوشی اندرویدی خود انجام می دهند. استفاده از شبکه های اجتماعی، مرورگرها و ابزارهای متنوع، ابزارهای کاربردی و … از جمله این امکانات هستند.

از آنجایی که بسیاری از اطلاعات مهم افراد مثل پیام های شخصی و کاری، عکس های شخصی، اسناد و … درون گوشی آن ها قرار دارد، سعی می کنند حداقل های امنیتی را اجرا کنند تا اطلاعات شان به خطر نیفتند. چند نمونه از این اقدامات را در مقاله “جلوگیری از هک شدن گوشی هوشمند” بیان کردیم. از جمله این اقدامات، گذاشتن قفل برروی گوشی است. افراد با گذاشتن قفل برروی گوشی خود سعی می کنند دسترسی به گوشی و اطلاعات درون آن را محدود کنند. اما آیا این قفل می تواند مخافظ خوبی باشد؟! در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

قفل گوشی اندروید

اندروید برای قفل کردن گوشی، روش های مختلفی را به شما ارائه می دهد. شما می توانید گوشی اندروید خود را بوسیله پین (PIN)، پترن یا الگو (Pattern)، اثرانگشت و … قفل کنید. در این مقاله تمرکز ما برروی پترن است. پترن ها توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در برخی موارد ممکن است الگوی اندروید خود را فراموش کنید. اما فراموش کردن پترن یا PIN چیز مهم یا پیچیده ای نیست. به کمک روشی که در این مقاله توضیح می دهیم، می توانید پترن اندروید را دور بزنید.

دور زدن الگو (پترن) اندروید با ADB

برای دور زدن پترن اندروید روش های مختلفی ارائه شده است. یکی از محبوب ترین روش ها دور زدن پترن اندروید بوسیله ADB است. برای این کار کافیست ۵ گام زیر را به دقت انجام دهید. قبل از انجام این روش باید مطمئن باشید USB Debugging برروی تلفن شما فعال است. این کار را بوسیله خود تلفن همراه، SDK و یا حتی اندروید استودیو می‌توانید انجام دهید. اما روش ساده‌تر استفاده از خود اسکریپت ADB هست.

  1. از این لینک ADB را دانلود کنید.
  2. تبلت یا گوشی اندرویدی تان را بوسیله کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.
  3. در مسیری که اسکریپت را قرار دادید، دکمه شیفت را بگیرید و همزمان کلیک راست کنید. سپس Open powershell windows here را بزنید. یک صفحه پاورشل باز می‌شود.
  4. دستور زیر را درون پاورشل بزنید. این دستور فایل gesture.key را پاک می کند:
adb shell rm /data/system/gesture.key

۵. دستگاه اندرویدی را از سیستم جدا کنید و گوشی را ریستارت کنید. تمام.

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
دوره‌های آکادمی ترجنس | courses.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

ارسال یک پاسخ