بهترین ابزارهای هک برای ترموکس اندروید | آموزش نصب و راه اندازی ابزارهای هک با Termux

0 3,592
۵/۵ - (۴ امتیاز)

فهرست

ترموکس چیست؟

ترموکس (Termux) یک شبیه ساز ترمینال لینوکس است که می‌توانید آن را برروی اندروید نصب کنید. بوسیله ترموکس می‌توانید بسیاری از امکانات و ابزارهای لینوکس را در تلفن همراه داشت. برای مثال می‌توانید بسیاری از ابزارهای هک و تست نفوذ را برروی گوشی اندرویدی خود نصب و استفاده کنید. در مقاله “بهترین ابزارهای هک برای اندروید” به معرفی ۷ تا از بهترین ابزارهای هک برای اندروید پرداختیم. اما در این مقاله قصد داریم بهترین ابزارهای هک و تست نفوذ که از طریق ترموکس (Termux) قابل نصب برروی اندروید هستند را معرفی کنیم. برای مشاهده آموزش نصب و راه اندازی ترموکس برروی اندروید اینجا کلیک کنید.

بهترین ابزارهای هک برای ترموکس (Termux)

در اینجا لیستی از بهترین ابزارهای هک و تست نفوذ ترموکس را برای شما آورده‌ایم. بوسیله حدودا می‌توان گفت این ابزارها همان کارایی را دارند که به هنگام نصب برروی لینوکس خود از آن انتظار دارید. بنابراین به راحتی می‌توانید بوسیله آن‌ها عملیات تست نفوذ را انجام دهید و در راستای ارتقا امنیت از آن‌ها استفاده کنید.

۱. ابزار NMAP

ابزار NMAP یا همان Network Mapper یکی از قدرتمندترین و معروف‌ترین ابزارهای هک و تست نفوذ بشمار می‌آید. این ابزار رایگان است و می‌توان گفت در حوزه جمع آوری اطلاعات، بررسی شبکه، بررسی امنیتی و پورت اسکن یکی از بهترین ابزارهاست. بوسیله NMAP می‌توانید، دستگاه‌های درون شبکه را پیدا کنید. سرویس‌ها، پورت‌های باز و بسته، سیستم‌عامل، تکنولوژی‌ها و … را درمورد آن‌ها بدست آورید. برای نصب NMAP برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

pkg update && pkg upgrade -y
pkg install curl
pkg install Nmap

با مشاهده “دوره رایگان آموزش NMAP” می‌توانید به خوبی نحوه کار با این ابزار قدرتمند را یادبگیرید و از آن استفاده کنید.

۲. ابزار هایدرا (Hydra)

هایدرا (Hydra) یکی از معروف‌ترین ابزارهای حوزه بروت فورس می‌باشد. بوسیله این ابزار می‌توان نام کاربری و رمز عبور حساب‌های اینترنتی را مورد حمله قرار داد. البته این ابزار از پروتکل‌های بسیار متنوعی مثل Telnet و SSH و FTP و … پشتیبانی می‌کند که باعث شده در زمینه حملات بروت فورس بسیار محبوب باشد. بنابراین می‌توان گفت، بطور کلی هایدرا بهترین و جامع ترین ابزار بروت فورسی است که برروی ترموکس می‌توانید نصب کنید. برای نصب هایدرا (Hydra) برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

pkg update && pkg upgrade -y
pkg install hydra

یک نمونه از حملات بروت فورس بوسیله هایدرا را می‌توانید از طریق “آموزش ابزار Hydra” مشاهده کنید.

۳. فریم ورک متاسپلویت (Metasploit)

حدودا هر کسی که در حوزه هک و تست نفوذ فعالیت دارد، نام فریم ورک محبوب و قدرتمند متاسپلویت (Metasploit) را شنیده است. متاسپلویت یک فریم ورک بسیار محبوب در حوزه تست نفوذ است که به متخصصین کمک می‌کند تا فرآیند تست نفوذ را راحت‌تر انجام دهند. این فریم ورک، علاوه بر متخصصین تست نفوذ، در زمینه هک و نفوذ نیز، برای هکرها کاربردی است. این فریم ورک تا حدی کاربردی است که بسیاری آن را یک وسیله ضروری برای انجام عملیات هک و امنیت می‌دانند. برای نصب متاسپلویت (Metasploit) برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

pkg install wget
wget https://raw.githubusercontent.com/gushmazuko/metasploit_in_termux/master/metasploit.sh
chmod +x metasploit.sh
./metasploit.sh
./postgresql_ctl.sh start
msfconsole

۴. ابزار SQLmap

ابزار SQLmap یکی از قدرتمندترین ابزارهای در حوزه کشف و اکسپلویت آسیب پذیری SQL Injection یا همان تزریق SQL می‌باشد. SQLmap بسیاری از انواع SQL Injection را پشتیبانی می‌کند و از آن می‌توان برای انواع دیتابیس‌ها استفاده کرد. بوسیله SQLmap می‌توانید ابتدا وب سایت هدف را چک کنید که آسیب پذیری SQL Injection دارد یا خیر. در صورت وجود این آسیب پذیری می‌توانید بوسیله SQLmap به محتویات پایگاه داده دسترسی پیدا کنید. برای نصب SQLmap برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

pkg update && pkg upgrade -y
apt install python python2
pkg install git
git clone https://github.com/sqlmapproject/sqlmap
cd sqlmap
chmod +x sqlmap.py
python2 sqlmap.py

برای مشاهده نحوه هک سایت بوسیله SQLmap و کشف و اکسپلویت آسیب پذیری SQL Injection “آموزش sqlmap” را مشاهده کنید.

۵. ابزار وایرشارک (Wireshark)

وایرشارک (Wireshark) یکی دیگر از ابزارهایی است که در حوزه هک و تست نفوذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این ابزار، صرفا برای عملیات هک ساخته نشده و بسیاری از متخصصین و مدیران شبکه از آن برای مشاهده وضعیت شبکه خود استفاده می‌کنند. در حوزه امنیت سایبری بسیاری از متخصصین برای بررسی پکت‌ها، استانداردها و پروتکل‌ها از وایرشارک بهره می‌برند. وایرشارک کمک می‌کند تا پکت‌ها را بصورت آنی و زنده مشاهده کنید. از جمله: بسته‌های اترنت (Ethernet)، بسته‌های IEEE 802.11، بسته‌های بلوتوث، بسته‌های USB و … . برای نصب وایرشارک (Wireshark) برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

apt update && apt upgrade -y
pkg install xterm
apt install tigervnc
apt install tigervnc-viewer
pkg install x11-repo
apt install Wireshark-gtk

۶. ابزار مهندسی اجتماعی یا Social Engineering Toolkit یا SET

ابزار Social Engineering Toolkit یک ابزار قدرتمند است که به بسیاری از حملات سایبری را شبیه سازی می‌کند. این حملات شامل فیشینگ و حملات مرتبط با مهندسی اجتماعی می‌باشد. SET به زبان پایتون نوشته شده است. این ابزار در اصل یک تست کیفیت برای محافظت در برابر هرگونه دسترسی غیر مجاز است. این ابزار حملات گفته شده را خودکار می‌کند و سیستم‌های ایمیل از راه دور، وب سایت‌های مخرب، برنامه‌های افزودنی و غیره را ایجاد می‌کند تا بتوانید به خوبی حملات مرتبط را شبیه سازی کنید. برای نصب Social Engineering Toolkit یا همان SET برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

pkg update && pkg upgrade -y
apt install curl -y
curl -LO https://raw.githubusercontent.com/Hax4us/setoolkit/master/setoolkit.sh
sh setoolkit.sh
cd setoolkit
./setup.py install
./setoolkit

۷. ابزار نیکتو (Nikto)

ابزار Nikto یک اسکنر وب سرور متن باز است و به زبان پرل نوشته شده‌است. بوسیله این ابزار می‌توانید عملیات تست نفوذ وب را انجام دهید. ابزار Nikto چک کردن های خاص از نوع عمومی و سرور را انجام می دهد. هر کوکی دریافت شده را ضبط و نمایش می دهد. نیکتو پیکربندی‌های سرور مانند تنظیمات HTTP server، حضور پرونده‌های چندگانه و تلاش برای شناسایی وب‌سرورها و نرم‌افزارهای نصب‌شده را بررسی می‌کند. برای نصب نیکتو (Nikto) برروی ترموکس، ابتدا ترموکس خود را باز کنید و دستورات زیر را بترتیب وارد کنید:

apt update && apt upgrade
pkg install git
pkg install Perl
git clone https://github.com/sullo/nikto.git
cd nikto
cd program

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
دوره‌های آکادمی ترجنس | courses.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

ارسال یک پاسخ