۴ روش هک حساب تلگرام | آموزش هک اکانت تلگرام

0 77

فهرست

امنیت حساب تلگرام

تلگرام یکی از محبوب ترین پیام‌رسان‌ها است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پیام رسان با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر جز پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان‌ها در سطح دنیا بشمار می‌آید. افراد امروزه نه تنها برای سرگرمی، بلکه برای تنظیم قرارهای مهم، ارسال پیام‌های شخصی، ارسال و دریافت اسناد و مدارک و … از تلگرام استفاده می‌کنند. بنابراین حفظ امنیت حساب تلگرام می‌تواند بسیار مهم باشد. یکی از راه‌هایی که کاربران می‌توانند از طریق آن امنیت حساب تلگرام خود را افزایش دهند و از هک حساب تلگرام جلوگیری کنند، یادگیری روش‌های مرسوم برای هک تلگرام می‌باشد.

هک اکانت تلگرام

در این مقاله قصد داریم ۴ تا از مرسوم‌ترین روش‌هایی که از طریق آن هکر می‌تواند به اکانت تلگرام شما نفوذ کند را معرفی کنیم. این روش‌ها از محبوب‌ترین روش‌های هک حساب تلگرام هستند و بیشتر عملیات مربوط به هک تلگرام از طریق این روش‌ها صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که در این مقاله صرفا روش‌های نفوذ به حساب کاربری تلگرام مطرح می‌باشد. بنابراین هر ترفند یا روشی که مهاجم بتواند از طریق آن به حساب شما نفوذ کند، مدنظر ما می‌باشد.

علاوه بر مواردی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، رعایت برخی نکات نیز بسیار الزامیست. اولین و مهم‌ترین آن‌ها آگاهی کاربر است. کاربر نباید برروی لینک ناشناسی کلیک کند. نباید گوشی خود را در اختیار دیگران قرار دهد. نباید برنامه‌های ناشناس را برروی گوشی خود نصب کند. همچنین برنامه‌‎های معتبر را باید از مارکت‌های معتبر دریافت کند. رعایت این نکات در کنار نکات مقاله “جلوگیری از هک شدن گوشی هوشمند” بسیار حائز اهمیت است.

۱. هک تلگرام با مهندسی اجتماعی

هر جا صحبت از هک حساب کاربری افراد در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، بحث مهندسی اجتماعی نیز بسیار پررنگ می‌شود. هکرها به کمک تکنیک‌های مهندسی اجتماعی پیچیده، سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند تا کاری که مدنظر آن‌هاست را انجام دهید. این کار می‌تواند دادن کد ورود تلگرام به آن‌ها باشد. همه افراد مطمئن هستند که هیچ‌گاه قرار نیست کد ورود تلگرام را به کسی بدهند، اما هکرها همیشه برای فریب دادن افراد از تکنیک‌های خلاقانه استفاهد می‌کنند. از وعده شرکت در یک قرعه کشی بزرگ گرفته تا تهدید به از دست دادن اطلاعات حساب بانکی همگی روش‌های مختلفی است که مهاجم در این مسیر علیه شما استفاده می‌کند. در ضمن توجه داشته باشید که هکر حتما یک فرد ناشناس یا دور از دسترس شما نیست، گاهی هکر دوست یا یکی از آشنایان شماست! به همین دلیل به واسطه اعتمادی که به او دارید ممکن است برای لحظاتی به بهانه‌های مختلف گوشی شما را در اختیار بگیرد و از این طریق کد ورود به تلگرام را از روی گوشی شما بردارد! بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید اجازه دهید کد ورود به دست کسی بیفتد.

۲. هک حساب تلگرام با فیشینگ

حملات فیشینگ نیز یکی از پرکاربردترین حملات در بحث هک تلگرام می‌باشند. در این حملات مهاجم یک صفحه جعلی از صفحه ورود تلگرام را برای شما می‌سازد. سپس سعی می‌کند با فریب دادن شما، شما را متقاعد کند که از طریق آن وارد حساب خود شوید. با وارد کردن اطلاعات خود درون صفحه جعلی، مهاجم به هدف خود می‌رسد. در نتیجه حساب شما هک می‌شود. یک نمونه از ابزارهای رایگان در این زمینه phishtelegram است. بوسیله این ابزار مهاجم می‌تواند اطلاعات لازم برای ورود به حساب شما را بدست آورد. در صورتی که کاربر ناآگاه باشد، حتی احراز هویت دو مرحله ای نیز جلوی مهاجم را نمی‌گیرد.

البته صفحات فیشینگ فقط برای صفحه ورود تلگرام ساخته نمی‌شوند. گاهی مهاجم با ساختن یک صفحه وسوسه کننده، شما را به دام می‌اندازد. برای مثال با دادن یک وعده هیجان‌انگیز دروغین، سعی می‌کند شما را متقاعد کند تا کدی که برای شما فرستاده می‌شود را فورا برای او ارسال کنید. اینکار وقتی خطرناک‌تر می‌شود که با قرار دادن یک تایمر ۱۰ ثانیه ای، شما را دچار اضطراب می‌کند و شما به محتوای اس ام اس ارسال شده توجه نمی‌کنید. بنابراین به سرعت کد اس ام اس شده را وارد می‌کنید!

۳. هک حساب تلگرام با RAT

قبلا درمورد رت های اندروید در مقاله “بهترین RAT برای اندروید” صحبت کردیم. همانطور که از این مقاله بخاطر دارید، RAT بواسطه قدرتی که به هکر می‌دهد، می‌تواند منجر به هک شدن تمام حساب‌های او شود. از جمله این حساب‌ها، حساب شبکه اجتماعی او و حساب تلگرام او می‌باشد. وقتی RAT برروی گوشی شما نصب می‌شود، عملا گوشی شما هک شده است. هکر حدودا هر کاری با تلفن شما می‌تواند بکند. از جمله این کارها خواندن پیام‌ها، SMSها و … می‌باشد. بنابراین با نصب یک RAT برروی گوشی شما هکر کار سختی برای هک تلگرام شما نخواهد داشت.

بنابراین، هکر عموما در مواقعی که شما در حال کار کردن با تلفن‌همراه خود نیستید، در کامپیوتر خودش اقدام به ورود به حساب شما می‌کند. کد ورود را از طریق SMS برای شما درخواست می‌کند. کد به گوشی شما ارسال می‌شود. سپس کد ارسال شده را به کمک RATیی که برروی گوشی شما نصب است، می‌خواند. با وارد کردن کد، حساب تلگرام شما هک می‌شود.

برخی از افراد تصور می‌کنند با فعال کردن احراز-هویت دو مرحله‌ای، دیگر امکان هک شدن حساب شان از این طریق وجود ندارد. در صورتی که هکر می‌تواند یک Keylogger را نیز ضمیمه RAT خود کند. البته برخی RATهای رایگان نیز بصورت پیش‌فرض شامل Keylogger هستند. سپس برنامه تلگرام را از روی گوشی شما پاک می‌کند. شما مجبور به نصب دوباره تلگرام می‌شوید. بنابراین مجبور به وارد کردن رمزعبور مرحله دوم خود می‌شوید. به هنگام وارد کردن آن، مهاجم به کمک Keylogger رمزعبور مرحله دوم شما را متوجه می‌شود.

۴. هک حساب تلگرام با برنامه های جعلی

بواسطه کاربر بسیار زیاد تلگرام در زندگی امروز مردم ایران، رهایی از آن کار سختی است! بواسطه محبوبیت این پیام‌رسان، بسیاری از مردم برای داشتن امکانات بیشتر به سراغ نسخه‌های دیگری از این پیام رسان می‌روند. این نسخه‌ها امنیت تصمین شده‌ای ندارند. کاربران با ورود به این برنامه‌ها امنیت حساب و اطلاعات درون آن را به شدت به خطر میندازند. بنابراین از نصب هرگونه ابزار شبه-تلگرام به شدت خودداری کنید. بسیاری از این ابزارها با مقاصد جاسوسی ساخته شده‌اند و اطلاعات افراد را به سرقت می‌برند.

نصب برنامه‌های جعلی از یک بعد دیگر نیز می‌تواند منجر به هک شدن حساب تلگرام شود. گاهی اوقات یک برنامه مخرب یک بدافزار برروی گوشی شما است. این بدافزار می‌تواند در ظاهر یک بازی، برنامه کاربردی (مثل ماشین حساب یا تقویم) و … باشد. شاید شما با نصب کردن این برنامه به هیچ وجه متوجه رفتار مخرب آن نشوید. با نصب چنین ابزاری، هکر به حساب شما دسترسی پیدا می‌کند. به اینصورت که کنترل SMSهای شما را در دست می‌گیرد و وارد حساب شما می‌شود.

از این رو، همواره از نصب برنامه‌های متفرقه خودداری کنید. بسیاری از این برنامه‌ها در ظاهر سالم و کاربردی می‌رسند اما در واقع مخرب هستند. ضمن اینکه، دانلود کردن برنامه‌های معروف نیز نیازمند نکاتی است. به هیچ وجه برنامه‌های خود را از سطح اینترنت و از مارکت‌های ناشناس دانلود نکنید. بسیاری از این ابزارها، آلوده هستند و با اجرای آن‌ها، گوشی شما آلوده می‌شود.

درباره ما

ترجنس | thregence.ir
آکادمی ترجنس | edu.thregence.ir
دوره‌های آکادمی ترجنس | courses.thregence.ir
اینستاگرام | instagram.com/thregence
تلگرام | t.me/thregence
یوتوب | https://bit.ly/30mGowo
آپارات | aparat.com/thregence

ارسال یک پاسخ